7. csoport

DUE Médiatábor 2011 - fenntartható fejlődés "kreatív nap" 7. csoport

készítette:

Dömötör Gergely
Glacz Norbert
Jancsó Gergely
Koszecz Anna
Nyics Kitti
Papp Melinda
Pekoli Miklós
Váradi Fruzsina Dóra

Címkék

2011.07.13. 17:30 emole

ELECTRObeat

Bizonyára mindenki ismeri azt az érzést, amikor hullafáradtak vagyunk, egy általunk kedvelt zeneszám mégis sokszor visszaadja az életkedvünket, energiát ad. Sokan sokfélét szeretünk, de abban egyetértünk, hogy a zene jó doppingszer.
Vajon mi hozza ki az emberből ezt a fajta pörgést? Egyesek szerint a lüktetés, mások úgy gondolják, a dallam, de vannak olyanok is, akik a dalszövegben vagy az énekes hangszínében találják meg a számukra erőt adó elemet a zenében. De sokan ragaszkodnak kedvenc vagy megszokott előadóikhoz is.

Zenehallgatás közben a tudomány jelenlegi állása szerint kétféle „boldogsághormon” termelődik, az egyik a dopamin, a másik a szerotonin.  Ezek az anyagok amellett, hogy serkentő hatással vannak a szervezetre, olyasfajta elégedettségérzetet nyújtanak, mint egyes tudatmódosító szerek vagy egy különösen finom étel elfogyasztása. Az orvostudomány által is gyakran használt zenés terápia bizonyítottan elősegíti a kómás, epilepsziás, stroke- és szívbetegek gyógyulását. Emellett közismert tény, hogy egy Mozart-szimfónia hallgatása serkenti az agyműködést.
Egy ember stílusát mind zenei, mind más téren meghatározza neveltetése, környezete, valamint személyes ízlésvilága. Utóbbi tényező formálható, de egyénenként változó mértékben, így mindenkinél más és más műfajú hangok okozzák ezt a felemelő, energiával telt állapotot.

A zene ki tud ragadni a hétköznapokból, ám az Interneten terjednek kábító hatású, különleges frekvenciát használó „digitális drogok”. Netes dílerek olyan ígéretekkel csábítják az oldalaikra látogató fiatalokat, mint a marihuána vagy heroin által okozott bódulat, mindez letölthető számokon keresztül. Pszichológusok és bűnüldöző szervek szerint a kíváncsi tinédzserek innen már csak egy lépésre vannak a hagyományos értelemben vett drogok kipróbálásától.

Összességében véve a zene életünk fontos eleme, hangozzék fel egy reggeli műsorban, egy fejhallgatón át vagy egy dübörgő koncerten. Életerőt és -kedvet ad a mindennapok átvészeléséhez, megdobogtatja és néha összeszorítja a szíveket, de legyünk bármilyen szomorúak is, egy harmonikus dallam mégiscsak boldogságunk egy kicsiny darabkája.

Váradi Fruzsina Dóra & Nyics Kitti

 

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://due2011-7.blog.hu/api/trackback/id/tr523063797

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása